Crossfit

Tu ma być grafik

Crossfit - na czym polega i dlaczego warto go trenować?

Crossfit jest stosunkowo nową dziedziną sportu, która początkowo spotykała się z dużą krytyką. Obecnie jednak jest trenowany przez wiele osób na całym świecie, które doceniają zauważalne korzyści, jakimi jest wzrost siły i kondycji na skutek regularnego treningu. Crossfit jest dla każdego. W zajęciach mogą uczestniczyć bez ograniczeń zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ważne jest to, aby ćwiczyć codziennie i dostosować intensywność treningu do swoich możliwości.

Historia crossfitu

Początkowo crossfit funkcjonował jako program szkolenia policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy prawa. Jego autorem był pochodzący z Kalifornii Greg Glassman. Trening ten zapewniał szybki wzrost tkanki mięśniowejprzy jednoczesnym wzmocnieniu siły i wydolności organizmu, przez co był idealny dla służb porządkowych.Ze względu na imponujące wyniki treningowe w ciągu ostatnich kilku lat stał się on prawdziwym hitem na całym świecie, a trenować gomoże każdy.

Ćwiczyć mogą kobiety i mężczyźni,zarówno jeśli chcą oni pozbyć się nadwagi, jak i wymodelować sylwetkę lub poprawić kondycję i siłę. Jedynymi przeciwwskazaniami są przebyte urazy lub problemy z wydolnością oddechową.

Jak zacząć ćwiczyć crossfit?

Choć dzięki szeroko dostępnym materiałom każdy może zacząć ćwiczyć crossfit na własną rękę, dużo lepszym pomysłem jest trening pod opieką instruktora.Pomoże on dobrać spersonalizowane ćwiczenia i nadzorować wykonywane ćwiczenia. Przekłada się to niejako na wyniki ćwiczeń- profesjonalny instruktaż przyspiesza wzrost siły i kondycji, a także stanowi dodatkową motywację do codziennego wykonywania treningu. Dodatkowo jest to dużo bezpieczniejsza forma treningu niż podejmowanie ćwiczeń na własną rękę. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że crossfit jest w pewnym stopniu odmianą treningu cardio, który powinien być nadzorowany przez specjalistę kontrolującego poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Dlaczego warto?

Do rozpoczęcia treningu najbardziej przekonują rezultaty, jakie osiągają osoby ćwiczące crossfit już od dłuższego czasu. Przede wszystkim jest to zwiększenie masy mięśniowej, siły i wydolności organizmu. Dodatkowo regularne ćwiczenia pomagają zgubić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Warto więc spróbować i na własnej skórze przekonać się, jakie efekty daje ten rewolucyjny trening. Większość osób jest zadowolona z rezultatów i nawet po osiągnięciu wyznaczonego sobie celu dalej trenuje, chcąc jeszcze bardziej poprawić swoją kondycję i utrzymać zdrowy tryb życia.

Zapraszamy na zajęcia z crossfitu do naszego Studia Tańca Express w Dąbrowie Górniczej wszystkich zainteresowanych z całego Śląska!

Jesteś nowym klientem?

Zgarnij darmowy tydzień u nas