Pole Dance

Historia pole dance

Pole dance, to taniec na rurze, który całkiem niedawno stał się oficjalną dyscypliną sportową. Zyskuje coraz większą popularność i coraz szersze grono zwolenników. Wydawać by się mogło, że to współczesny taniec, który ktoś niedawno wymyślił i przeznaczył tylko dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Pole dance swoimi korzeniami sięga bardzo głęboko. Wywodzi się on z indyjskiego tańca Mallakhamb. Taniec ten był zarezerwowany dla atletów, którzy wykonując różne akrobacje na drewnianych palach, prezentowali swoją sylwetkę. To były początki, później nastąpiły ewolucje tego rodzaju tańca, które całkowicie zmieniły jego oblicze.

 

Współczesne postrzeganie tańca na rurze – pole dance

Stosunkowo niedawno odkryto w pool dance ogromny potencjał sportowy i wkrótce dzięki temu stracił on status tańca erotycznego. Taniec na rurze, to coś, co łączy sport i sztukę w jednym. Jest wymagający jak mało który rodzaj tańca, ale dzięki temu też wygląda niezwykle efektownie. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Powstają szkoły tańca na rurze, profesjonalne pokazy oraz mnóstwo filmów instruktażowych. Można powiedzieć, że obecnie pool dance jest już nie tylko tańcem, ale też stylem życia.

 

Naucz się Pole dance z nami

 

W bogatej ofercie naszego studia tańca i ftnessu znajdą Państwo propozycję zajęć z pole dance. Są one prowadzone przez doświadczoną, certyfikowaną instruktorkę, która jest prawdziwą pasjonatką tego rodzaju tańca oraz fachowcem w swojej dziedzinie. Z przyjemnością przekaże wiedzę na temat wszystkich figur, mniej lub bardziej skomplikowanych. Zapraszamy Panie o każdym stopniu zaawansowania. Zajęcia odbywają się w naszej nowoczesnej, komfortowej sali, w grupach liczących maksymalnie kilka osób.

 

Dlaczego warto ćwiczyć pool dance?

 

Taniec na rurze przynosi cały szereg korzyści dla ciała, a także dla ducha. Tak, jak każdy inny rodzaj treningów sportowych pozwala na kształtowanie samodyscypliny oraz silnej woli. Jeśli chodzi o rozwój ciała, pole dance angażuje do pracy mięśnie, których nie używamy na co dzień. Rozwój tych mięśni jest nie bez znaczenia dla zgrabnej, wysportowanej sylwetki. Taniec na rurze sprawia również, że ciało staje się elastyczne oraz pozwala wypracować pełen wdzięku sposób poruszania się. Pool dance uczy również utrzymywać prawidłową postawę ciała, co jest bardzo ważne dla zdrowia kręgosłupa.

 

Zapraszamy do naszego Studio w Dąbrowie Górniczej na zajęcia z pole dance. Dogodny dojazd z Będzina, Sosnowca, Olkusza oraz okolicznych miejscowości.

 

Jesteś nowym klientem?

Zgarnij darmowy tydzień u nas